Ev Taşıma Elektronik adres güncelleme

Ev Taşıma Elektronik adres güncelleme Müşteri veritabanını güncelleyin ve aynı anda iade postasını işleyin

  • 4 farklı hizmet seviyesi
  • Size müşterinizin yeni adresini içeren bir dosya gönderiyoruz

Ev Taşıma Elektronik adres güncellemesi (EA) dağıtılamayan postaları işler ve aynı zamanda müşteri kaydınızı güncellemeniz için size bir bildirim gönderir. EA, iade gönderilerini istediğiniz gibi yönetir.

En yaygın olanı, yeni bir adres aramamız ve Türkiye Postası’nın adres veritabanındaki isabetleri alarak mektubu iletmemizdir.

Ev Taşıma Elektronik adres güncelleme
Ev Taşıma Elektronik adres güncelleme

Fiyatı ne kadar?

Yıllık abonelik: 2.400 TL

Ek olarak:

Yeni adres kaydı başına: TL 15.90
İade nedeni kaydı başına: TL 10.50
Arama yapmadan parçalama başına: TL 0.99
Fiyatlar ex. KDV.

SFTP’deki dosyaların teslimi yıllık 3.800 TL tutarındadır.

01.01.2023 tarihinden itibaren yeni fiyat: 

Yıllık abonelik: 2.500 TL

Ek olarak:

Yeni adres kaydı başına: TR 16.40
İade nedeni kaydı başına: TR 10.90
Arama yapmadan parçalama başına: TR 1.03
Fiyatlar ex. KDV.

SFTP’deki dosyaların teslimi yıllık 3.900 TL tutarındadır.

  • 01.01.2022 tarihinden itibaren geçerli fiyat listesini indir (pdf)
  • 01.01.2023 tarihinden itibaren geçerli fiyat listesini indir (pdf)

Teknik açıklama ve teslimat şartları

  • Şartlar ve koşullar hakkında daha fazlasını okuyun
  1. 1EA müşterisi olarak kaydolun EA’yı kullanmaya başlamak için, bizimle iletişime geçerek alabileceğiniz bir sözleşme numaranız olmalıdır . Sözleşme numaranızı 1-2 gün içinde e-posta ile alacaksınız. Ardından, istenen hizmet düzeyi için bir barkod oluşturur ve baskı tedarikçinizle rutinler üzerinde anlaşmaya varırsınız. Onay için bize EA etiketli bir test gönderisi gönderin İade dosyasının EA’ dan işlenmesi veya içe aktarılması için prosedürler oluşturun. Ardından, bir sonraki postalamadan önce adres veritabanını EA dosyalarıyla güncelleyin.
  2. 2Yanlış adreslenmiş gönderiler Yanlış adrese gönderilen gönderilerin işlenmesi, gönderilerdeki hizmet düzeyine bağlıdır. Yanlış adresle işaretlenen gönderiler ya alıcıya gönderilir ya da iade edilir/parçalanır. Bu, seçtiğiniz hizmet düzeyine bağlıdır. Yeni adresler veya iade nedeni, müşteri veri tabanınızı güncellemek için dosyada size gönderilecektir.

Ev Taşıma Adres güncelleme

Adres değişikliği bildirimi, taşındıktan sonra gerçekleştirilir. Yeni ikamet adresinize taşındıktan sonra 20 gün içerisinde bu işlemi gerçekleştirmeniz gerekir. 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu’nun 50’nci maddesi gereğince gerçekleştirilmesi gereken bu işlemi zamanında yapmayan vatandaşlar, 128 TL’lik bir para cezasına çarptırılır. İkametgah değişikliği cezası dışında oturduğu adres yerine farklı bir adres gösteren kişiler de 2673 TL’lik bir para cezasına tabi tutulur. 

Adres Değişikliği için Neler Gereklidir?

İkametgah değişikliği yapmak için bulunduğunuz ilçenin nüfus müdürlüğünü ziyaret etmeniz yeterlidir. Belli şartlar altında ise bu işlem e-Devlet üzerinden de gerçekleştirilir. Eğer yurt dışında yaşıyorsanız ve yerleşim yeriniz yurt dışında bulunuyorsa da dış temsilcilere başvurarak adresinizi bildirebilirsiniz. 

Taşınacağınız yerleşim yerinde daha önce yaşayan kişiler varsa kira sözleşmesi, sizin ya da aile üyelerinin üzerine kayıtlı doğal gaz, elektrik, telefon ya da su faturalarını yanınızda bulundurmanız gerekir. Eğer yeni ve sistemde kayıtlı bir yerleşim yerinde oturacaksanız herhangi bir belgeye ihtiyacınız bulunmaz. Doğrudan kimliğiniz ile adres bildirimi yapabilirsiniz. 

Birlikte Oturma Gerekçesiyle Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?

Bir ya da birden fazla kişinin ikamet ettiği bir yerleşim yerine taşınmak isteyen vatandaşlar da ikamet değişikliği yapmak isteyebilir. Özellikle ailesinden farklı bir şehirde akrabalarıyla ya da ev arkadaşıyla ikamet eden öğrenciler, çalışmak için belli bir süre bir arkadaşının yanına taşınmak zorunda kalan kişiler birlikte oturma gerekçesiyle adres değişikliği yapma ihtiyacı duyabilir. Bu kişilerin adres bildirimini yaparken yanlarında ilgili konutta ikamet eden, yetişkin bir kişinin de bulunması gerekir. Konut sakinin onayı ve rızası alınmadan birlikte oturma gerekçesiyle adres değişimi gerçekleştirilemez. 

Ev Taşıma Süreci

Ev taşıma araçları ile alanında uzman nakliye personellerimiz ile taşınmanızı sağlıyoruz. evden eve nakliyat personelleri ile eşyalarınızı yerinde görülmesi sonrası en uygun şekilde taşınma aşamalarına geçiyoruz.