Şehirler Arası Paletli Malzeme Taşıma

Şehirler Arası Paletli Malzeme Taşıma Paletleme, birçok ticari mal üreticisi ve nakliyecisi için bir şekilde bir gereklilik haline geldi. Paletlemenin bir ölçü birimi olarak kullanılmasının yanı sıra lojistikte birçok avantajı vardır.

Şehirler Arası Paletli Malzeme Taşıma
Şehirler Arası Paletli Malzeme Taşıma

Şehirler Arası Paletli Malzeme Taşıma Firmaları

Paletleme, palet dağıtım dünyasındaki üç disiplini kapsar ve Cross Country Carriers’ta günlük yaşamda genellikle birkaç farklı alanda anılır.

İlk disiplin en bariz görünüyor; paletleme, nesneleri, ürünleri veya malzemeleri paletler üzerine yerleştirme eylemini ifade eder. Buna karşılık, taşıma veya taşıma için kullanılırlar. Kapsadığı bir sonraki alan, paletler yardımıyla malzeme taşıma performansıdır. Son olarak, biraz daha muğlak olan tanım, paletlemenin bir kullanıcıya paletleri taşıma yeteneği sağlama anlamına geldiği yerdir.

Palet ağımızın mümkün kıldığı paletlemedeki artışla , bu işlemin palet dağıtım endüstrisinde sahip olduğu birçok avantajı bulabildik.

Paletli Malzeme Taşıma Seçenekleri

Tüm ürünler düzenli, küçük kutularda gelmez. Olsa bile, yüklerin boşaltma alanlarından depolamaya veya çapraz yüklemeye tutarlı ve verimli bir şekilde aktarılması ve doğrudan sipariş karşılamaya gönderilmesi gerekir. Benzer şekilde, dağıtım için paletleme, tesisinizde yüksek verimlilik düzeylerini ve akışı sürdürmek için hız ve hassasiyet gerektirir. Ayarlama, düşük maliyetleri koruma ve farklı ürün işleme gereksinimlerine göre esnek olma becerisine sahip olmak, rekabetçi kalabilmenin temelidir.

Bastian Solutions danışmanları ve mühendisleri, küçük ürünlerden hacimli yüklere ve çeşitli karışık kasalı paletleme konfigürasyonlarına kadar her şeyin üstesinden gelebilecek araçlara ve teknolojiye sahiptir. Perakende lokasyonları daha az sayıda SKU’yu el altında bulundurduğundan, karışık koli paletleme operasyonlar için kritik öneme sahiptir. Veri destekli otomatik veya robotik paletleme çözümleriyle süreçlerinizi geliştirerek amacımız, atıkları azaltarak ve uyumlu, kullanımı kolay yazılım desteğiyle doğru envanter takibi sağlayarak size maliyet tasarrufu sağlayan güvenilir bir hat sonu sistemi oluşturmaktır.

Hususlar

En etkili palet taşıma optimizasyonu için şunları göz önünde bulundurun:

 • Tesis büyüklüğü, düzeni ve trafik akışı
 • Alınan palet ve ürün türleri – boyut, ağırlık, şekil, malzemeler
 • Yazılım entegrasyonu
 • Palet boşaltma ihtiyaçları
 • Paletleme ve paketleme türü
 • Çalışan ergonomisi

KOLİLİ YÜK TAŞIMA

Kolili olarak ambalajladığınız yüklerin taşınmasını çeşitli nakliye araçlarımız ile gerçekleştirmekteyiz.  Belirlediğiniz zamanda en kısa sürede kolileriniz alınır ve teslim adresine teslimat gerçekleştirilir.

 Türkiye’nin tüm il ve ilçelere küçük kamyon ve kamyonetlerimiz ile nakliye yapılmaktadır. Aynı zamanda büyük araçların giremediği ilçelere panelvan tipi küçük araçlar ile de taşıma yapmaktayız.

PALETLİ YÜK TAŞIMA

Firmanıza ait yüklerin paletli olarak taşınması hem zaman hem de işçilik olarak sizlere birçok tasarruf sağlamaktadır.

Şirketimiz paletli yüklerin taşınması için gerekli tüm araç tiplerine sahiptir. Paletli olarak hazırladığınız malzemeler kayar perdeli kasa, kapalı kasa veya açık kasa araçlarımıza forklift yardımıyla yüklenir nakliye süreci boyunca devrilmemesi ve kaybolması için araç personeli tarafından spanzet yardımıyla araca sabitlenir ve güvenli bir şekilde teslimat gerçekleşir.

Nakliye işlerinde en sık kullanılan paletler;

*Euro palet 80 x 120 cm ve *Standart palet 100 cm x 120 cm’dir.  Ayrıca malzemeden ölçülerine göre özel paletlerde yapılmaktadır.

Paletli Yük Taşıma Firması Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Paletli malzeme nakliyatı firmaları taşımacılık sırasında müşterilerin dikkat etmesi gereken birçok konu vardır. Seçimde yanlış bir yol izleyen kişiler sonucunda olumsuz durumlarla yüz yüze geliyor. Zarar etmemek adına mutlaka:

 • Firmanın öz geçmişi,
 • Varsa müşteri memnuniyet,
 • Hizmet koşulları,
 • Fiyatlandırmaları öğrenilmesi gerekmektedir.

Aksi takdirde özellikle firmamızdan önce farklı deneyim yaşayan müşterilerimizden olumsuz yorumlar duyuyoruz. Eşyaların zarar görmesi, zamanında teslim edilmeme bunlardan sadece birkaçıdır. Özellikle yüksek fiyatlandırmalar kişileri oldukça zorluyor. Her ne kadar onlarca evden eve nakliyat firması olsa da bizlerin farkını deneyimlediğinizde göreceksiniz.

Palet Taşıyan Araç İsmi

Paletli malzeme taşıma araçları küçük orta boy büyük boy da oluşan araç tipleri mavcut aşağıda belirtilen araç türlerine göre sıralanır

 • Panelvan araç parça paletli malzeme taşıma araçı
 • kamyonet araç 5 yada 6 paletli malzeme taşıma aracıdır
 • 6 teker kamyon 12 palet malzeme taşıma araçıdır
 • 10 teker araç 15 palet taşıma aracıdır
 • 40 ayak 18 palet malzeme taşıma araçıdır
 • Tır 32 yuro palet taşıma aracıdır

Palet Malzeme Taşıma Fiyatları

AHŞAP EPAL EURO PALET ÇEŞİTLERİÖLÇÜLER (GENİŞLİK X UZUNLUK ) 2023 OCAK AHŞAP EPAL Euro palet fiyatları
metrik ( mm )inch ( in )
EUR, EUR 1800 mm × 1200 mm31.50 in × 47.24 in67TL- 77TL
EUR 21200 mm × 1000 mm47.24 in × 39.37 in95TL- 102 TL
EUR 31000 mm × 1200 mm39.37 in × 47.24 in90TL-100 TL
EUR 6800 mm × 600 mm31.50 in × 23.62 in38 TL-41 TL
600 mm × 400 mm23.62 in × 15.75 in29TL-37 TL
400 mm × 300 mm15.75 in × 11.81 in25TL-29TL